BARVENÍ VLASŮ

Jak vnímáme barvení vlasů?

Barvení vlasů již dávno nemusí být o zakrývání šedin a měsíčním dobarvování odrostů. Je to o vyjádření sebe sama. Svého nitra duševního rozpoložení. Proto milujeme barvit s MyDentity a Paul Mitchell color system.

 

Každý z nás je jiný… i naše vlasy.

Někdo uvítá přirozený vzhled, jiný avantgardu s šílenými barvami… 

Nebo jste se po letech barvení rozhodli přijmout a milovat své šediny? Nechce jít na ježka a přechodnou fázi, kdy barvené vlasy odrůstají, chcete překonat rychleji? 

Máme rádi nezvyklé vlasové projekty. Jsme studio trochu jinak, 

Orientační ceník barvení

Barvení 800 Kč/h

Zesvětlování 1100 Kč /h


Odrosty (2h)………………………………………………… 1600 Kč

Celé délky stejná barva (2,5h a déle) …………. 2000 Kč – 2400Kč a více

Změna barvy – individuální 3h a déle ………….. 2400 Kč a více


Celoplošné zesvětlení (jednolitá blond) (4-6h)……….. 4400 Kč a více

Melír a mikromelír častečný (od 3,5h déle) ……………. 3850 Kč a více


Během barvení i zesvětlování používáme OLAPLEX i další aditiva pro udržení a zlepšení kvality vlasů 

Rádi vám bližší cenu odhadneme při osobní konzultaci ♥

První návštěva před barvou

Během první návštěvy bohužel běžně nebarvím.

Klientky na první návštěvu dochází na hloubkové čištění vlasů s Malibu C

Během první návštěvy během čištění s Malibu C děláme konzultaci. 

Hloubkovým čištěním s Malibu C je možné částečně odstranit uměle přidaný pigment z vlasů a až o 3 odstíny vlasy neinvazivně zesvětlit. V den čištění je možné udělat i střih. Samozřejmě během čištění dochází i ke konzultaci. Při konzultaci probereme klientčiny problémy s vlasy a pokožkou, správný postup mytí vlasů, možnosti barvy a střihu a jejich finanční náročnost a samozřejmě i správný výběr kosmetiky

 

Pokud vlasy nejsou vyčištěné s Malibu C, mohou být zaneseny silikony a minerály, které mění optickou barvu vlasů. Na zlatý/žlutý vlas dát modrou v domnění, že je to oranžový vlas (díky zoxidovanému železu nanesenému na vlase) může způsobit krásnou zelenou. Že vám z toho hlava stojí a kouří se z ní? To mě často taky, proto je čištění před barvou důležité.

Příklad z koloristiky:

Žlutá + Fialová = hnědá

Oranžová + Modrá = hnědá

Žlutá (pod nánosem oranžové) + Modrá = ZELENÁ, nikoli hnědá.. Proto musím vlasy vyčistit, jinak barvu prostě neodhadnu

 

Proč? Z praxe kadeřnice…

Barva po čištění lépe a déle drží. Finální ,,lektvar”, který na vlasy pak dám můžu správně odhadnout, profože vidím až po čištění skutečnou barvu vlasů. Nánosy mění nejen barevný odstín ale vlasy často i opticky ztmaví! 

Pokud klientka dorazí se zeleným nádechem vlasů, může to být způsobeno mědí, která oxiduje do zelených barev. A to stačí vyčistit s Malibu C. Není třeba tedy barvit. Pokud by vlasy i po vyčištění zůstaly zelené, neutralizační barva alespoň lépe chytne a nebude se tak rychle vymývat.

 

Dovedete si představit, že pokud by vlasy měly ve skutečnosti žlutý tón, ale železo, které oxiduje do oranžových barev, by vlasy obalovalo – mě přijdou tedy opticky oranžové, namíchala bych směs na  cílovou hnědou barvu tedy s modrým pigmentem… Co ale vznikne, smíchá-li se žlutá a modrá? Ano… ZELENÁ… a tu na hlavě chce mít jen málokdo..

Proto tedy vlasy vždy při první návštěvě čistíme a barvení se koná až na druhé návštěvě.

 

Další důvod je i color bar… Naskladnit kompletní portfolio barev pro jakoukoliv v nesčetných možností barvení je otázka několika desítek tisíc korun… Barvy často objednáváme až na konkrétní barevné projekty.

 

Samozřejmě otázka financí není jen ze strany naší, ale i ze strany klientů velmi důležitá. Často změna barvy vyžaduje několika krokový časově i finančně náročnější postup a je tedy důležité, obě strany na náročnost projektu připravit. Barvení není pouze o na patlání zázračného elixíru na vlasy, který by provedl na první dobrou vše, co si klient přeje. Koloristika velmi náročná a téměř exaktní věda. Vlasy jsou u každého originalní a jedinečné. Tenké a jemné vlasy se vždy budou chovat jinak než tlustá a hrubé vysokoporézní. Proto k barvení přistupujeme velmi zodpovědně a s respektem. uvědomujeme si, že vlasy jsou koruna krásy a špatně promyšlený, nebo unáhlený krok při barvení může způsobit nutnost prodloužení procesu vedoucího ke vzniku kýženého cílového výsledku.

Poslali jste

V praxi jsem kolikrát psala, že jsem se snažila urychlit si cestu a zřídkakdy se to vyplatilo.